W trosce o zdrowie i urodę - wybieraj świadomie - Kwiat Szafranu

MOKOSH Roślinna świeca sojowa Jodłowy bór

79,00 

Producent: Mokosh

Naturalna świeca sojowa Mokosh Jodłowy bór zawiera aromaty gór, potoków, strumieni oraz czystego leśnego powietrza. Takie zapachy sprawiają, że nabieramy sił psychicznych i fizycznych, zyskujemy nową energię do pokonywania codziennych wyzwań. Specjalnie dobrane olejki eteryczne pobudzają organizm oraz stymulują nasz układ odpornościowy, wspomagają metabolizm oraz oczyszczają ciało. Aromaty świecy Jodłowy bór relaksują umysł oraz sprzyjają koncentracji. Wystarczy chwila, żeby unoszący się nietuzinkowy zapach eukaliptusowy wypełnił całe mieszkanie.

Pojemność: 140g

Brak w magazynie

Świece sojowe Mokosh wykonane są w 100% ze składników pochodzenia naturalnego. Tworzone są z najwyższej jakości ekologicznego wosku sojowego, który jest wolny od GMO, biodegradowalny oraz przyjazny dla otoczenia. Oznacza to, że możesz palić je przez dłuższy czas bez obawy o negatywne dla Twojego zdrowia skutki uboczne. Wystarczy odpalić knot i oddać się błogiemu odpoczynkowi w otoczeniu naturalnych zapachów.

Naturalne świece Mokosh są wegańskie, zamknięte w szklanym słoiczku, który po zużyciu świecy może być wykorzystany ponownie. Świece zapakowane są w kartonowym pudełeczku bez użycia kleju, czy taśmy.

Do świecy dołączane są wyjątkowe zapałki ręcznie wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu, każda z zapałek zawiera nasiono roślinki. Po użyciu należy zapałki włożyć do ziemi, aby zobaczyć co wyrośnie.

Dodatkowo naturalne olejki eteryczne mają działanie aromaterapeutyczne, likwidują napięcia i stres, wyciszają, a z drugiej strony pomagają zwalczyć zmęczenie.

Dlaczego świece sojowe a nie parafinowe?
Świece sojowe spalają się w niższej temperaturze niż parafina, co powoduje, że wosk sojowy nie wydziela szkodliwych toksyn. Ponadto wosk sojowy pali się dłużej, natomiast roztopiony nie parzy. Świece sojowe Mokosh zawierają naturalne olejki, które ze względu na rodzaj, mają pozytywny wpływ na nasz organizm.
Świece parafinowe, tańsze i dostępniejsze, produkowane są z pochodnej ropy naftowej. W trakcie spalania uwalniają bardzo niekorzystne substancje: benzen i toluen. Ponadto, świece parafinowe wytwarzają tzw. sadzę, która powstaje przez wysokie stężenie węgla w palącym się wosku. Knot w tych świecach zazwyczaj nie jest tworzony z 100% bawełny, a olejki zapachowe mogą zawierać kancerogenne składniki.

Wskazówki dotyczące używania świec sojowych
• Przed każdym pierwszym paleniem świecy należy skrócić knot do wysokości 1cm.
• Świecę sojową za każdym razem pal najkrócej do momentu, gdy cała wierzchnia warstwa wosku sojowego roztopi się.
• Jednorazowe palenie świecy maksymalnie wynosi 4 godziny.
• Przebarwienia pojawiające się w wosku sojowym są naturalnym efektem spowodowanym występowaniem olejków eterycznych.
• Zgaś świecę, gdy wosk będzie na wysokości ok. 1cm od dna słoiczka. W tej sytuacji świeca uznawana jest za zużytą.
• W wyniku zmieniającej się temperatury otoczenia wosk sojowy może zmieniać objętość, co z kolei może spowodować jego pękanie. Nie ma to wpływu na jakość świecy sojowej i jej spalanie.
• Świecę należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła słonecznego po to, aby uniknąć zmian w kształcie wosku oraz jego odbarwiania.

Producent

SKU: 5902729031790 Kategoria:
Updating…
  • Brak produktów w koszyku.