W trosce o zdrowie i urodę - wybieraj świadomie - Kwiat Szafranu

Naturalne olejki do włosów

Olejki są jednym z największych skarbów natury. Te wyjątkowe kosmetyki zastosujesz m.in. do pielęgnacji włosów. Sprawią, że suche pasma staną się sprężyste, mocne i lśniące, a te, które zbyt mocno się przetłuszczały – zachwycą blaskiem i miękkością. Naturalne olejki do włosów dobieraj do typu oraz potrzeb Twoich kosmyków.

Naturalne olejki a typ włosów

Jeśli wiesz, czy Twoje włosy są nisko-, średnio- czy wysokoporowate, łatwiej będzie Ci dobrać naturalne olejki.

  • Do włosów wysokoporowatych, a więc takich, które łatwo puszą się i elektryzują wybieraj oleje, które wzmocnią je i wyrównają ich strukturę. Szczególnie polecany jest olej konopny oraz olej ze słodkich migdałów. Sprawdzą się one również jako olejki naturalne do twarzy.
  • Włosy średnioporowate lubią falować i puszyć się pod wpływem wilgoci, są też podatne na działanie czynników zewnętrznych. Ochroń je, stosując – obok naturalnej maski do włosów – również oleje. Sprawdź zwłaszcza olej z nasion rokitnika lub olej z nasion marchwi.
  • Twoje włosy są niskoporowate? Grube, mocne, ale trudne do wystylizowania? Z pomocą przychodzi niezawodny olej arganowy oraz olej awokado.

Olejki do włosów – i nie tylko

Wiesz już, które olejki warto przetestować? Świetnie! Pamiętaj, że korzystając z nich, nie musisz ograniczać się do nakładania kosmetyków na włosy. Wszystkie sprawdzą się doskonale również jako olejki naturalne do twarzy i ciała! Wklep je w skórę twarzy, zrób masaż całego ciała albo nałóż odrobinę olejku na paznokcie i… podziwiaj efekty!

Sprawdź pełną ofertę naturalnych olejków dostępnych w sklepie Kwiat Szafranu i wybierz te, które pokochają Twoje włosy i skóra!

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.