W trosce o zdrowie i urodę - wybieraj świadomie - Kwiat Szafranu

MOKOSH Roślinna świeca sojowa Sielska łąka

79,00 

Producent: Mokosh

Naturalna świeca Mokosh Sielska łąka zawiera ekstrakt z lawendy i bergamoty, które łagodzą napięcia i wyciszają natłok myśli. Zapach świecy Sielska łąka pomaga odzyskać równowagę, ochłonąć po ciężkim dniu w pracy lub stresowej sytuacji, stwarza doskonały klimat do relaksacji, podczas odpoczynku z książką lub aromatycznej kąpieli. Aromat sielskiej łąki ułatwia zasypianie, przynosi poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Pojemność: 140g

Na stanie

Świece sojowe Mokosh wykonane są w 100% ze składników pochodzenia naturalnego. Tworzone są z najwyższej jakości ekologicznego wosku sojowego, który jest wolny od GMO, biodegradowalny oraz przyjazny dla otoczenia.

Naturalne świece Mokosh są wegańskie, zamknięte w szklanym słoiczku, który po zużyciu świecy może być wykorzystany ponownie. Świece zapakowane są w kartonowym pudełeczku bez użycia kleju, czy taśmy.

Do świecy dołączane są wyjątkowe zapałki ręcznie wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu, każda z zapałek zawiera nasiono roślinki. Po użyciu należy zapałki włożyć do ziemi, aby zobaczyć co wyrośnie.

Dodatkowo naturalne olejki eteryczne mają działanie aromaterapeutyczne, likwidują napięcia i stres, wyciszają, a z drugiej strony pomagają zwalczyć zmęczenie.

Dlaczego świece sojowe a nie parafinowe?
Świece sojowe spalają się w niższej temperaturze niż parafina, co powoduje, że wosk sojowy nie wydziela szkodliwych toksyn. Ponadto wosk sojowy pali się dłużej, natomiast roztopiony nie parzy. Świece sojowe Mokosh zawierają naturalne olejki, które ze względu na rodzaj, mają pozytywny wpływ na nasz organizm.
Świece parafinowe, tańsze i dostępniejsze, produkowane są z pochodnej ropy naftowej. W trakcie spalania uwalniają bardzo niekorzystne substancje: benzen i toluen. Ponadto, świece parafinowe wytwarzają tzw. sadzę, która powstaje przez wysokie stężenie węgla w palącym się wosku. Knot w tych świecach zazwyczaj nie jest tworzony z 100% bawełny, a olejki zapachowe mogą zawierać kancerogenne składniki.

Wskazówki dotyczące używania świec sojowych
• Przed każdym pierwszym paleniem świecy należy skrócić knot do wysokości 1cm.
• Świecę sojową za każdym razem pal najkrócej do momentu, gdy cała wierzchnia warstwa wosku sojowego roztopi się.
• Jednorazowe palenie świecy maksymalnie wynosi 4 godziny.
• Przebarwienia pojawiające się w wosku sojowym są naturalnym efektem spowodowanym występowaniem olejków eterycznych.
• Zgaś świecę, gdy wosk będzie na wysokości ok. 1cm od dna słoiczka. W tej sytuacji świeca uznawana jest za zużytą.
• W wyniku zmieniającej się temperatury otoczenia wosk sojowy może zmieniać objętość, co z kolei może spowodować jego pękanie. Nie ma to wpływu na jakość świecy sojowej i jej spalanie.
• Świecę należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła słonecznego po to, aby uniknąć zmian w kształcie wosku oraz jego odbarwiania.

Producent

SKU: 5902729031783 Kategoria:
Updating…
  • Brak produktów w koszyku.