W trosce o zdrowie i urodę - wybieraj świadomie - Kwiat Szafranu

MOKOSH Roślinna świeca sojowa Śródziemnomorski gaj

79,00 

Producent: Mokosh

Naturalna świeca Mokosh Śródziemnomorski gaj zawiera olejek eteryczny z szałwii lekarskiej, który ma potwierdzone działanie antystresowe oraz zapach słodkiej pomarańczy, który ma działanie energetyzujące, odświeżające i pobudzające chęci do działania. Kompozycja zapachowa harmonizuje zatem umysł i ciało, wzmagając przy tym poczucie pewności siebie. Jest to idealny zapach podczas spotkania ze znajomymi, gdy chcemy stworzyć odpowiednią atmosferę oraz podnieść poziom energii, a także podczas chwili relaksu dla siebie.

Świeca tworzona jest z najwyższej jakości wosku sojowego, który spala się w niższej temperaturze niż parafina, dzięki czemu nie wydziela szkodliwych toksyn.

Pojemność: 140g

Na stanie

Świece sojowe Mokosh wykonane są w 100% ze składników pochodzenia naturalnego. Tworzone są z najwyższej jakości ekologicznego wosku sojowego, który jest wolny od GMO, biodegradowalny oraz przyjazny dla otoczenia.

Naturalne świece Mokosh są wegańskie, zamknięte w szklanym słoiczku, który po zużyciu świecy może być wykorzystany ponownie. Świece zapakowane są w kartonowym pudełeczku bez użycia kleju, czy taśmy.

Do świecy dołączane są wyjątkowe zapałki ręcznie wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu, każda z zapałek zawiera nasiono roślinki. Po użyciu należy zapałki włożyć do ziemi, aby zobaczyć co wyrośnie.

Dodatkowo naturalne olejki eteryczne mają działanie aromaterapeutyczne, likwidują napięcia i stres, wyciszają, a z drugiej strony pomagają zwalczyć zmęczenie.

Dlaczego świece sojowe a nie parafinowe?
Świece sojowe spalają się w niższej temperaturze niż parafina, co powoduje, że wosk sojowy nie wydziela szkodliwych toksyn. Ponadto wosk sojowy pali się dłużej, natomiast roztopiony nie parzy. Świece sojowe Mokosh zawierają naturalne olejki, które ze względu na rodzaj, mają pozytywny wpływ na nasz organizm.
Świece parafinowe, tańsze i dostępniejsze, produkowane są z pochodnej ropy naftowej. W trakcie spalania uwalniają bardzo niekorzystne substancje: benzen i toluen. Ponadto, świece parafinowe wytwarzają tzw. sadzę, która powstaje przez wysokie stężenie węgla w palącym się wosku. Knot w tych świecach zazwyczaj nie jest tworzony z 100% bawełny, a olejki zapachowe mogą zawierać kancerogenne składniki.

Wskazówki dotyczące używania świec sojowych
• Przed każdym pierwszym paleniem świecy należy skrócić knot do wysokości 1cm.
• Świecę sojową za każdym razem pal najkrócej do momentu, gdy cała wierzchnia warstwa wosku sojowego roztopi się.
• Jednorazowe palenie świecy maksymalnie wynosi 4 godziny.
• Przebarwienia pojawiające się w wosku sojowym są naturalnym efektem spowodowanym występowaniem olejków eterycznych.
• Zgaś świecę, gdy wosk będzie na wysokości ok. 1cm od dna słoiczka. W tej sytuacji świeca uznawana jest za zużytą.
• W wyniku zmieniającej się temperatury otoczenia wosk sojowy może zmieniać objętość, co z kolei może spowodować jego pękanie. Nie ma to wpływu na jakość świecy sojowej i jej spalanie.
• Świecę należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła słonecznego po to, aby uniknąć zmian w kształcie wosku oraz jego odbarwiania.

Producent

SKU: 5902729031806 Kategoria:
Updating…
  • Brak produktów w koszyku.