Biała glinka to efekt naturalnych przemian, którym podlegają skały magmowe, dlatego surowiec jest niezwykle bogaty w mikroelementy – wapń, magnez, cynk, miedź i fosfor. Kaolin posiada unikalną zdolność do pochłaniania toksyn i zanieczyszczeń; odtruwa i eliminuje bakterie – dzięki temu cera ulega już po pierwszym użyciu jest widocznie wygładzona i oczyszczona. Biała glinka jest najdelikatniejszą z glinek, dlatego jest polecana w pielęgnacji skóry suchej, delikatnej i z pierwszymi oznakami starzenia się – kaolin delikatnie wygładza i rozjaśnia skórę.
Zastosowanie
Niewielką ilość białej glinki należy rozmieszać z letnią wodą i nałożyć na skórę twarzy i dekoltu. Do maseczki można dodać kilka kropel naturalnych olejków, np. migdałowego, Inca Inchi lub kokosowego – wówczas skóra zostanie dodatkowo nawilżona. Maseczkę należy pozostawić na twarzy aż do całkowitego wyschnięcia, jednak nie krócej niż 10-15 minut; w razie gdyby glinka zaschła przed upływem tego czasu, należy delikatnie zwilżyć glinkę na twarzy przy pomocy wilgotnej ściereczki lub gąbki. Maskę należy delikatnie zmywać z twarzy letnią wodą, a przy cerze tłustej i mieszanej można dodatkowo wykonać delikatny masaż peelingujący.
Glinka doskonale nadaje się również do stosowania na skórę ciała, szczególnie na rejony dotknięte problemami skórnymi – trądzikiem czy wypryskami.
Ciekawostki:
Do wyrobienia idealnej maseczki z glinki można użyć wody lub hydrolatu. Hydrolat jest substancją otrzymywaną w wyniku destylacji roślin przy użyciu pary wodnej – dlatego posiada on wartościowe minerały i witaminy. W skład hydrolatu wchodzi cenna, pełna aktywnych składników odżywczych woda i śladowe ilości olejku, a na jego bazie można utworzyć intensywnie nawilżające kosmetyki naturalne. Hydrolat jest doskonałym dodatkiem do maski z glinki – delikatnie złuszcza martwy naskórek, odżywia i widocznie odmładza skórę.
Składniki/INCI: 100% Kaolin.